سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین در سازمان زمین‌شناسی کشور


به نقل از : حوزه ریاست
تاریخ انتشار : 1399/09/04
تعداد بازدید : 2114
فایل پیوست ندارد

سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین در سازمان زمین‌شناسی کشور
با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت کلید خواهد خورد:
سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین در سازمان زمین‌شناسی کشور
الی 5 اسفند سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین را با حضور آقای محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت کلید خواهد زد.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، آقایان ضیاالدین شعاعی مدیر مرکز ملی پایش طوفان شن، محی‌الدین محمدیان معاون وزیر آموزش و پرورش، محمدتقی کره‌ای معاون وزیر و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، منوچهر قرشی دبیر علمی سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین،مسعود تجریشی مدیر اجرایی کمیته احیای دریاچه ارومیه، جواد چمن‌آرا انیستیتو علوم رایانه، اریک باریر از دانشگاه پیر و ماری کوری فرانسه و نیکلاس جان میدلتون از دانشگاه آکسفورد انگلستان نیز به عنوان دیگر سخنرانان مراسم افتتاحیه سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین خواهند بود. 
بر همین اساس، با توجه به اهمیت کاربردی شدن فعالیت‌های پژوهشی به ویژه در علوم بین رشته‌­ای و ایجاد زمینه­‌های مناسب در بهره­‌گیری از ظرفیت‌های مکانی در تشویق و بهبود روند سرمایه‌گذاری درحوزه علوم زمین و ارتقای سطح بهره­‌مندی از قابلیت‌های بخش خصوصی داخل و خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران، با توجه به تنوع و پراکندگی مواد معدنی درگستره پهناور ایران زمین، در نظر دارد سی و چهارمین دوره ازگردهمایی ملی علوم‌زمین و دومین دوره کنگره بین‌المللی را تحت عنوان "سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین" با حضور و همکاری سازمان­ها، مؤسسات و دانشگاه­‌های کشورهای صاحب نام در عرصه علوم زمین، کشورهای منطقه آسیای میانه و حوزه کشورهای عضو سازمان همکاری­های اقتصادی (اکو) و دانشگاه‌ها، مؤسسات داخلی ذیربط با علوم زمین در سراسر کشور و همچنین نهادها و ارگان­های اجرایی کشور و نیز شرکت­ها و مجموعه­‌های مرتبط با فعالیت ­های زمین‌شناسی و معدن را در 3 لغایت 5 اسفند ماه سال جاری برگزار کند.
از این رو از کلیه علاقه‌مندان و پژوهشگران علوم زمین دعوت می‌شود با شرکت در این رویداد مهم، موجبات غنای هر چه بیشتر برگزاری آنرا فراهم کند. 
بر اساس این گزارش، مهم‌ترین رویکردهای سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین ریزگرد، زمین‌ساخت، زمین‌شناسی زمینلرزه، لرزه‌شناسی و مهندسی زلزله، زمین‌شناسی دریایی، اقیانوس‌شناسی، رسوب‌شناسی و ژئوفیزیک دریا، علوم زمین وتوسعه پایدار (مخاطرات زمین‌شناختی، زمین‌شناسی مهندسی، مکانیک سنگ و آب زمین‌شناسی)، زمین‌شناسی بنیادی (چینه و فسیل، پترولوژی، زمین‌شناسی نفت، سنگ‌های رسوبی و نقشه‌های زمین‌شناسی)، زمین‌شناسی کواترنری، اکتشاف (ژئوشیمیایی، ژئوفیزیک زمینی، عناصر فلزی و غیرفلزی، زمین‌شناسی اقتصادی)، اکتشافات نوین (کانسارهای پنهان و عناصر استراتژیک)، زمین‌شناسی زیست‌محیطی، زمین‌شناسی پزشکی و زمین‌شناسی کشاورزی، غارشناسی، فرآوری و روش‌های آنالیز دستگاهی در علوم زمین، آموزش علوم زمین، میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم، علوم زمین و رسانه،علوم گوهر، ژئومتیکس و ژئوفیزیک هوایی، گنبدهای نمکی و دریاچه ارومیه عنوان شده است.
یادآور می‌شود، انتخاب کتاب برتر و نقشه زمین‌شناسی سال همچون سال‌های گذشته، در سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین صورت خواهد گرفت.
همچنین انجمن علمی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی در نظر دارد پنجمین مسابقه عکس زمین را در محل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار کند. به نفرات برتر براساس داوری جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.
گفتنی‌ست؛ این گردهمایی فرصت مناسبی است تا متخصصان علوم زمین از کشورهای مختلف گردهم آمده و درباره آخرین یافته‌ها و دستاوردهایشان در حوزه علوم زمین به بحث و تبادل نظر بپردازند. 
دکتر منوچهر قرشی مشاور ارشد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به عنوان دبیر سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی علوم‌زمین معرفی شده است.
یادآور می‌شود، دبیران علمی سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین به شرح زیر عنوان شده است:
ریزگرد: دکتر رضا شهبازی، بخش زمین‌شناسی مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمینتکتونیک، زمین‌شناسی زمینلرزه، لرزه‌شناسی و مهندسی زلزله: دکتر مرتضی طالبیان رییس پژوهشکده علوم زمین
زمین‌شناسی دریایی، اقیانوس‌شناسی، رسوب‌شناسی و ژئوفیزیک دریا: دکتر خلیل بهارفیروزی مدیریت زمین‌شناسی دریایی
 علوم زمین و توسعه پایدار : مهندس محمدجواد بلورچی مشاور ارشد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور
زمین‌شناسی بنیادین: دکتر علیرضا شهیدی، مدیریت زمین‌شناسی منطقه‌ای
زمین‌شناسی کواترنری: مهندس مرتضی شیخ بخش زمین‌شناسی کواترنری مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج
اکتشاف: بهروز برنا معاونت اکتشاف
اکتشافات نوین: دکتر علی نجفی مشاور ارشد سازمان 
زمین‌شناسی زیست‌محیطی، پزشکی و کشاورزی: مهندس فرح رحمانی مدیریت زمین‌شناسی پزشکی
غارشناسی: مهندس فرانک بیات مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج
فرآوری: مهندس احمد امینی مدیریت فرآوری سازمان 
روشهای آنالیز دستگاهی در علوم زمین: مهندس فرانک پورنوربخش مدیریت آزمایشگاه‌ها 
آموزش علوم‌زمین: دکتر مریم عابدینی دفتر تالیف کتب درسی، وزارت آموزش و پرورش
میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم: مهندس علیرضا امری‌کاظمی بخش میراث زمین شناختی
ژئوانفورماتیک و فناوری‌های نو در علوم‌زمین: دکتر طیبه کیانی دانشگاه خوارزمی
علوم گوهر: مهندس فریده باقری بخش سنگ‌های قیمتی سازمان 
ژئومتیکس و ژئوفیزیک هوایی: مهندس شهیندخت ابوالمعالی مدیریت ژئومتیکس سازمان 
دیاپیریسم: دکتر میرعلی‌اکبر نوگل سادات شرکت پارس کانی
 دریاچه ارومیه: دکتر راضیه لک پژوهشکده علوم زمین سازمان 
شایان ذکر است، جلسات تخصصی و نمایشگاه سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین 3 تا 5 اسفند ماه 1394 در تهران برگزار خواهد شد و 1 تا 3 اسفند نیزکارگاه‌های آموزشی برپا خواهد شد. 
علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر با تلفن: 64592492-021فکس: 66070509-021 تماس گرفته یا به آدرس اینترنتی nigc2016@gmail.com سایت:34nigc.conference.gsi.ir مراجعه نمایند.